Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Elisse – nowoczesne meble do jadalni i pokoju dziennego

Elisse – nowoczesne meble do jadalni i pokoju dziennego

Lekkie, modułowe meble do jadalni lub pokoju dziennego – Elisse to propozycja skierowana do odbiorców poszukujących nowoczesnych trendów we wzornictwie, prostoty form i funkcjonalności. Czarne kubistyczne bryły jakby otoczone półramą z jasnego drewna dębowego, gładkie matowe powierzchnie, lustra weneckie i dyskretne oświetlenie, bezszelestnie otwierane szuflady (w meblach zastosowano system push to open) i motyw elipsy, który w interesujący sposób podkreśla geometryczny rysunek brył. Taka jest charakterystyka najnowszej kolekcji mebli firmy Mebin. Blaty wykonane z naturalnego dębu w połączeniu z matową czernią frontów lub odbijającymi światło pięknymi taflami luster weneckich tworzą elegancką kompozycję kolorystyczną i materiałową. Półka z przegrodami, regał, efektowna dekoracja frontów o elipsoidalnych kształtach nadają meblom wyrazistego charakteru. Łagodnie zaoblone krawędzie i blaty pokryte lakierem wodnym są przyjazne dla użytkownika i miłe w dotyku. Duży wybór mebli o różnorodnym przeznaczeniu stwarza wiele możliwości aranżacyjnych zarówno jadalni jak i pokoju dziennego. Do kolekcji należą: dwa rodzaje witryn, witrynka z barkiem, bufet, komoda z barkiem, szafki wiszące, szafki RTV, panel telewizyjny, półka wisząca, regał, stół rozsuwany, ława i krzesła oraz elementy dekoracyjne takie jak zegar i stacja pogody. 

W tej kolekcji każdy znajdzie coś dla siebie. Ustawne, modułowe meble nadają się zarówno do urządzenia niewielkiego pokoju dziennego jak i dużej otwartej przestrzeni salonu czy jadalni; prywatnej salki telewizyjnej lub zacisznego domowego gniazdka o wielofunkcyjnym przeznaczeniu; pokoju gościnnego lub po prostu miejsca, w którym lubimy przebywać na co dzień. Bogata oferta pozwala na aranżacyjną swobodę w projektowaniu wnętrza, dobór mebli spełniających określone funkcje (witryna, komoda, bufet, szafka RTV, etc.) i …  gwarantowaną satysfakcję z efektu końcowego.

Każdemu rodzajowi mebla z kolekcji Elisse warto poświęcić uwagę ze względu na formę, rozwiązania techniczne, czy sposób organizacji wnętrza. Wybieramy bardzo popularny, typowy, a jednak w nietypowej odsłonie – regał. Ażurowa konstrukcja – cokół i zwieńczenie w kształcie elipsy, pomiędzy nimi 3 pionowe deski o jasnej dębowej fakturze i niczym zawieszone w powietrzu, rozpięte pomiędzy tym stelażem szklane, elipsoidalne półki. To wszystko. Mebel jakże prosty i efektowny, pozwala na niebanalną ekspozycję domowych skarbów. Drugą bryłą z kolekcji, której warto się przyjrzeć jest rozsuwany stół o bardzo designerskiej i również uproszczonej formie oraz pięknie wyprofilowanych nogach.

Spośród mebli jakich wiele spotykamy we współczesnych salonach meblowych, Elisse wyróżnia się ciekawym wzornictwem oraz lekkością konstrukcji, mimo tego, iż za wyjątkiem regału i półki wiszącej, są to bryły zabudowane. Zamysłem projektantów było stworzenie mebli odpowiadających potrzebom czasu, dla osób poszukujących naturalnej prostoty i harmonii, a jednocześnie o estetyce, która intryguje, wnosi do wnętrza określony klimat. Taka jest kolekcja Elisse, przypominająca brzmienie dziewczęcego imienia, świeża, radosna i pachnąca naturą, a jednocześnie bardzo starannie dopracowana w każdym detalu i na wskroś nowoczesna w swych rozwiązaniach.  

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP