Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Interesujące zestawienia kolorystyczne w meblach nowoczesnych i klasycznych

Nie od dziś wiadomo, że barwa otaczających nas przedmiotów oddziaływuje na zmysły, wywołując odpowiedni nastrój i wpływając na sposób odbioru danej rzeczy. Kolor może podkreślać jej piękno, a także zwracać uwagę patrzącego na określony detal. Podobną rolę odgrywają materiały, z których wykonane są np. meble. Ciekawe, często zaskakujące połączenia barw i surowców pojawiające się w kolekcjach mebli do salonów, jadalni czy sypialni nadają wnętrzom niepowtarzalnego uroku i indywidualnego charakteru.

Przykłady takich interesujących zestawień materiałowo-kolorystycznych znajdziemy w bogatej ofercie firmy Mebin. Kolor bianco w połączeniu z ciemnym szkłem w kolekcji Rossano czy kolor dębu naturalnego obok czarnej tkaniny obiciowej w kolekcji Corino, zestawienie szkła, bądź tkaniny z okleiną wykonaną z naturalnego drewna – to tylko wybrane ilustracje wspomnianych połączeń. Obie linie wzornicze przeznaczone są do wnętrz nowoczesnych, w których najczęściej występują meble modułowe a charakteryzuje wystrój minimalistyczny. Niezwykle atrakcyjnym przykładem takich mebli jest również, wielokrotnie nagradzana, kolekcja ArtModulo. Znajdziemy w niej efektowne połączenie czereśni z czarnym szkłem lub czarną tkaniną, które wraz z szerokim wachlarzem funkcjonalnych rozwiązań sprawia, iż tak wyraziste w swym charakterze meble zaprezentują się doskonale zarówno w większych, jak i mniejszych pomieszczeniach.

Z myślą o jadalniach i salonach o wystroju tradycyjnym przygotowano piękną kolekcję Szmaragd, dla której inspiracją był klasycznych styl mebli włoskich. Kolor cherry połączono tu z aksamitowanymi tyłami witryn i szafek o barwie czerwonej. Dzięki subtelnemu oświetleniu wspaniale prezentują one swoją zawartość. W kolekcji znajdziemy również eleganckie krzesła w kolorze czereśni. W siedziskach i oparciach krzeseł wykorzystano jasną tkaninę obiciową z motywami roślinnymi. Do linii tej należą również meble przeznaczone do jadalni i salonu utrzymane w kolorze białym przełamanym złotą patyną. To także piękny przykład połączenia kontrastujących ze sobą barw: bieli z ozdobną brązową tkaniną pokrywającą finezyjnie wykończone krzesła.  Inną propozycją do klasycznych wnętrz jest kolekcja Opium. Znajdziemy tu zestawienie koloru cherry z czerwienią akasamitowanych tyłów witryn i szafek, ale także pięknie dopełniające się połączenie bieli ze złotą patyną z beżową dekoracyjną tapicerką  eleganckich krzeseł i dodatków.  

Meble nowoczesne i klasyczne to zdecydowanie odmienny design, czasem też inne rozwiązania funkcjonalne, a także możliwości aranżacyjne, jakie dają użytkownikom poszczególne kolekcje – nowoczesne, modułowe bryły z łatwością można przestawiać, zmieniając wygląd czy przeznaczenie pomieszczenia, bryły klasyczne natomiast tworzą harmonijną całość, doskonale prezentują się w otoczeniu mebli należących do tej samej linii wzorniczej, zajmując w salonie, jadalni czy sypialni wyznaczone dla siebie miejsce. Jednak tym, co łączy meble nowoczesne i klasyczne może być zastosowanie interesujących, atrakcyjnych a czasem również zaskakujących zestawień barw, które pozwalają na odpowiednią ekspozycję i podkreślenie kształtu poszczególnych brył, wyodrębnienie dekoracyjnych detali czy wreszcie nadają każdej kolekcji indywidualnego, niepowtarzalnego wyrazu.

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP