Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Jadalnia w lawendowym klimacie

Jadalnia w lawendowym klimacie

Elegancka kolekcja Toskania powstała z inspiracji stylem włoskiego Południa. Zachwyca różnorodnością i funkcjonalnością brył, a także oryginalnym wzornictwem i starannym wykończeniem. Meble wykonano z litego drewna o wybarwieniu antycznego orzecha.

W pełnej uroku rustykalnej jadalni Toskania znajdziemy solidny stół oraz komfortowe krzesła, których oparcia i siedziska wyłożono dekoracyjną tkaniną. Piękna witryna skrywa  estetyczną ceramikę, a umieszczona pod dużym lustrem komoda wiele niezbędnych drobiazgów takich jak kunsztownie wykonane serwety, obrusy czy pamiątkowe sztućce. Stylowa lampa, niewielkie flakony, kwiaty przyniesione z otaczającego dom ogrodu, a nawet zegar skrzyniowy i wyrazista fioletowa barwa ścian, przeplatana bielą podkreślają niepowtarzalny klimat panujący w pomieszczeniu. Wyraża on odwieczną tęsknotę człowieka za naturą, jej prostotą i kolorystyką, zapachami i smakami. Przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, przenosi do wnętrz domów włoskiej Toskanii zanurzonych w roślinności, pośród barw i woni lawendy, unoszącej się tutaj w powietrzu przez cały rok. Wypełnione nią woreczki, ususzone bukiety czy wreszcie naturalny aromat olejku eterycznego dochodzący z umieszczonego na komodzie kominka nie pozwalają zapomnieć tej wyjątkowej atmosfery i cudownych krajobrazów.

Lawendę kochamy za jej wspaniały zapach, a także lecznicze właściwości.  Lawendowy motyw wzorniczy pojawia się na wielu przedmiotach ozdabianych techniką decoupage, które będą znakomicie pasowały do jadalni czy salonu urządzonego w stylu Toskania. Znajdują się wśród nich deseczki kuchenne, drewniane szkatułki, kubki i talerze. Olejek lawendowy może nam codziennie towarzyszyć pod różnymi postaciami gdyż dodawany jest do mydeł, wód toaletowych, żelów do kąpieli i oliwek pielęgnacyjnych do ciała. Olejek, o przyjemnej kwiatowej woni, uspokoi nasze nerwy, odpręży ciało, pokona szereg dolegliwości.

W pachnącym lawendą wnętrzu, naturalne piękno drewna i kolorystyka mebli sprawią, iż spotkania towarzyskie, wspólne posiłki czy wreszcie odpoczynek w gronie najbliższych będą przebiegały w prawdziwie przyjaznej, domowej atmosferze, bez pośpiechu i zakłócających emocji. A włoski szyk, kunszt rzemiosła, wysoka jakość oraz niepowtarzalna elegancja charakterystyczne dla kolekcji Toskania pozwolą na radosne świętowanie każdej chwili spędzonej w tak zaaranżowanej jadalni.

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP