Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Jak umeblować małe mieszkanie?

Niewielka powierzchnia, jaką możemy zagospodarować mieszkając np. w bloku często wymaga od nas niemałej inwencji twórczej, a tym samym wielu oryginalnych pomysłów aranżacyjnych.

Wybrane meble muszą mieścić się w odpowiednich wnętrzach, pozostawiając domownikom wystarczająco dużo wolnej przestrzeni do poruszania się, pracy czy zabawy. Najlepiej, jeśli w prosty sposób będziemy mogli, w zależności od swoich potrzeb, dowolnie przestawiać poszczególne bryły. Każda z nich powinna być nie tylko ładna i pasująca do wystroju całego mieszkania, ale przede wszystkim powinna spełniać ściśle określone funkcje. Zazwyczaj, na niedużej powierzchni nie ma miejsca na rzeczy przypadkowe, pełniące wyłącznie rolę dekoracji.

Warto również dobrze wykorzystać ściany i umieścić na nich panel telewizyjny, lustro, witrynki czy półki, a także wybrać stolik, pod którym można ukryć pufy, uwalniając tym samym część przestrzeni czy wreszcie postawić w miejscu łączenia się ścian np. specjalne narożne barki.

Lekkie regały, które w razie potrzeby mogą podzielić pokój na dwie części to kolejna propozycja dla właścicieli małych mieszkań. Zajmują niewiele miejsca i z łatwością „dadzą się” przestawiać. Innym przykładem funkcjonalnego rozwiązania aranżacyjnego dla takich wnętrz, jest rozsuwany stół, którego powierzchnię możemy w każdej chwili powiększyć.  

I wreszcie niewielkie, ale użyteczne gadżety, idealnie uzupełniające kolekcję. Postawimy je w dowolnym miejscu, a przedmioty na nich umieszczone będziemy mieć zawsze „pod ręką”. Gazetnik, stojak na książkę czy wino z pewnością przydadzą się każdemu domownikowi.

Przykładem mebli, które doskonale sprawdzą się w mieszkaniu o małej powierzchni jest kolekcja Corino firmy Mebin. Znajdziemy w niej duży wybór wiszących witrynek, szafek i półek, regały wolnostojące, stoliki i wiele innych. W zależności od wielkości i przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń możemy wybrać dowolne bryły, które odpowiednio skompletowane stworzą harmonijną całość. Te nowoczesne meble z frontami z litego drewna dębowego z elementami wykończonymi naturalną okleiną dębową występują w dwóch ciepłych kolorach: dąb naturalny i orzech. Kolekcja Corino będzie nie tylko doskonałą ozdobą pokoju dziennego czy sypialni, ale także zachwyci swoją funkcjonalnością i komfortem użytkowania.

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP