Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Jak umeblować pokój nastolatka

Jak umeblować pokój nastolatka

W dobrze urządzonym domu dbamy o to, aby każdy element aranżacji wpisywał się w charakter jego wnętrza i spełniał nasze oczekiwania pod względem funkcjonalności i estetyki. Problemem bywają specyficzne potrzeby dorastających dzieci. Dojrzewająca latorośl często wyraża indywidualizm w wystroju swojego pokoju, warto więc zadbać o takie jego wyposażenie, które sprosta zarówno konieczności uporządkowania wszystkich niezbędnych w życiu młodego człowieka rzeczy, jak i potrzebom kształtującej się osobowości nastolatka, poszukującej oryginalnych sposobów manifestowania swej niepowtarzalności.

Doskonałą propozycją dobrego wzornictwa łączącego odważny styl i wysoką jakość jest linia OKi znajdująca się w ofercie firmy Mebin, krajowego lidera branży meblarskiej. Koncepcja tych mebli opiera się na ciekawym układzie kolorystycznym i geometrycznym brył. Pojemne szafki, szuflady i szafy tworzą kompozycję w kształcie prostokąta, stanowiącego ramę dla panelu RTV, który można dodatkowo wyeksponować poprzez umieszczenie go pomiędzy szklanymi półkami. Istotne w tym układzie jest zestawienie materiałów i kolorystyki – fronty mebli wykonane są z tafli czarnego szkła lacobel, zaś panel i narożniki z półkami pokryto kontrastującą jasną okleiną dębową, współgrającą z kolorem cokołów i blatów. Co więcej, wielbiciele odważnych połączeń kolorystycznych znajdą dla siebie możliwość dodatkowego wzbogacenia tej kompozycji szafkami i szufladami o frontach w kolorach np. soczystej zieleni lub wyrazistej czerwieni. To pomysł na wnętrze dla osoby zdecydowanej i nowoczesnej, ceniącej dobre wzornictwo. Koneserzy docenią w nim też świetnie dobrane niklowane uchwyty o eliptycznym kształcie, dopasowane formą do zaokrąglonych narożnych wierzchołków szafek oraz po mistrzowsku zastosowane punktowe lub rozproszone oświetlenie, podkreślające geometrię układu brył. Dzięki tym rozwiązaniom zestaw OKi został uznany za „futurystyczny”. Wielką zaletą tych modułowych mebli jest różnorodność elementów, które dopasujemy do potrzeb użytkownika i rozmiarów pomieszczenia. Wielbicielom zmian w aranżacji wnętrz spodobają się zapewne szerokie możliwości rozbudowywania kolekcji – w sumie jesteśmy w stanie stworzyć aż 14 kombinacji ustawienia należących do niej brył. Także i to, że wnętrze wypełnione meblami OKi może mieć wiele funkcji gdy wyposażymy je w szafki, komody, stolik kawowy, a nawet stół z krzesłami. Dzięki temu powstanie wielofunkcyjne, ale spójne stylistycznie pomieszczenie. Z kolei urządzając salon i pokój młodzieżowy różnymi elementami tego modułowego zestawu – a pozwala na to ich bogaty asortyment - sprawimy, że królestwo nastolatka, pomimo swojej wyjątkowości i oryginalności, nie będzie stanowiło stylistycznej enklawy w naszym domu.

Indywidualny gust kształtuje się latami, często na drodze wielu prób i eksperymentów. Warto więc zacząć jak najwcześniej otaczać się dobrymi wzorami, by wraz z zamiłowaniem do porządku kształtować u młodego człowieka poczucie dobrego smaku. Meble tak funkcjonalne i starannie wykonane, a przy tym dające możliwość stworzenia niepowtarzalnego zestawu  bez wątpienia mogą być za taki wzór uznane.

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP