Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Kolekcja SZMARAGD – ekspresja niepowtarzalnego stylu życia

Grudzień 2010

Smakować życie na wiele sposobów – oto jedna z recept na udaną i satysfakcjonującą podróż przez życie. W poszukiwaniu spokoju i dystansu do coraz szybszego tempa możemy prostymi zabiegami przywrócić utraconą równowagę ducha. Wystarczy sięgnąć do nieskażonych wspomnień, zapachów, dźwięków i smaków, wydobyć skojarzenia leczące duszę i ciało: zapach drewnianych mebli przypominający klimat rodzinnego domu, w którym troskliwie pielęgnowano bliskość, blask ognia na kominku – czas relaksu i marzeń, dźwięki używanej zastawy – wesołe spotkania z przyjaciółmi. A może z noworocznymi postanowieniami warto przemodelować nasz „stary” świat, nie tylko terapeutycznie, nadając mu znowu blasku, ciepła i elegancji?
Tym, co z pewnością pomoże nam celebrować tak piękne wrażenia będzie kreacja naszej nowej zewnętrznej przestrzeni. Możemy zacząć od pokoju dziennego – salonu, jadalni, sypialni lub gabinetu. Wybierając styl sięgnijmy do marzeń, najpiękniejszych wspomnień i skojarzeń, określmy nasz kanon piękna, zaufajmy gustom. Szukając indywidualnego stylu nie kierujmy się modą, lecz polegajmy raczej na własnym wyczuciu potrzeb – i tych odnoszących się do kryteriów funkcjonalności i tych, które zaspokoją naszą estetyczną wrażliwość. Przeglądajmy katalogi, rozmawiajmy z doświadczonymi sprzedawcami, wybierzmy sprawdzonego producenta gwarantującego nie tylko jakość wykonania kolekcji, ale również fachową i nienaganną obsługę. 
Dziś, prezentując unikalną kolekcję mebli Szmaragd, przybliżamy Państwu jednego z takich producentów – firmę Mebin, która od lat kultywuje rodzinną tradycję wytwarzania mebli stylowych i nowoczesnych. Inspiracją do powstania kolekcji Szmaragd był klasyczny styl mebli włoskich, które niegdyś zdobiły rezydencje i pałace Europy. Stylistyka kolekcji Szmaragd zachowała lekkość i finezję wykończenia, oryginalne podwójnie gięte fronty i specjalnie frezowane pilastry. Do produkcji mebli użyto najlepszych materiałów: elementy korpusów, fronty i pilastry wykonano z drewna olchowego,  blaty, spody i wieńce z płyty MDF wykończono naturalną okleiną olchową i czereśniową. Wszystkie elementy tej wyjątkowej kolekcji są lakierowane najbardziej pożądanymi, bo przyjaznymi dla środowiska i użytkownika lakierami wodnymi, których istotną cechą jest brak odbarwień pod wpływem światła słonecznego. Mimo, iż meble produkowane są seryjnie, w nowoczesnym, w pełni zautomatyzowanym zakładzie, na każdym meblu odciska się doświadczenie i pasja mistrzów stolarstwa znających kunszt swojego rzemiosła. 
Propozycja kolekcji Szmaragd jest niezwykle bogata – znajdujemy w niej kilkadziesiąt modeli: serwantek, witryn, komód, gablotek, szaf, szafek, stołów, stolików, krzeseł, a nawet lustra, zegary i oryginalną skrzynię na pościel. Dzięki temu bez przeszkód wyposażymy pokój dzienny, sypialnię, jadalnię i gabinet.   Szmaragd to meble tworzące klimat wnętrza. Odbieramy go jako wyraz dobrze zaaranżowanej przestrzeni, jak również delektując się pięknem pojedynczego mebla. Niewątpliwie meblem przyciągającym uwagę w tej kolekcji jest łóżko – ze względu na dekoracyjność, wygodę i styl - godne królewskich apartamentów. Dyskretne oświetlenie w szczycie tylnym zapewni romantyczny klimat nastrojowych wieczorów w sypialni. W ofercie producenta znajdujemy dwa rodzaje łóżek ze szczytem przednim - wysokim i niskim – dzięki czemu każdy będzie mógł dobrać mebel dopasowany do swoich potrzeb. 
Na każdym kroku śledzimy zapobiegliwość producenta w odczytywaniu potrzeb przyszłego użytkownika tej kolekcji, staranność i precyzję wykonania brył. Podziwiamy witryny i szafki, które dzięki aksamitowanym tyłom i stonowanemu oświetleniu jeszcze lepiej prezentują swoją zawartość, wielofunkcyjność różnorodnych modeli szafek, komód i witryn, ciekawe rozwiązanie stolika z obrotowym blatem umożliwiającym serwowanie potraw, wygodę i elegancję krzeseł, bogactwo dodatków i oryginalną kolorystykę. Kolekcja Szmaragd jest dostępna w dwóch wyjątkowych barwach: cherry oraz białym, pokrytym niezwykłą złotą patyną.
Kolekcja Szmaragd to z pewnością propozycja dla miłośników klasycznej elegancji, ceniących tradycyjne wartości, rozsmakowanych w celebrowaniu uroków życia – od wspólnego biesiadowania począwszy, na samotnych, pasjonujących sesjach z lekturą w domowej bibliotece skończywszy. To kolekcja, która spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów staje się po prostu częścią i wyrazem naszego niepowtarzalnego stylu życia.  

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP