Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Meble z litego drewna - naturalne piękno w naszych domach

Sierpień 2011

Czas urlopu, dla większości z nas zbyt krótki, mija powoli bezpowrotnie. Pozostają wspomnienia, przywiezione pamiątki i zdjęcia. Powraca aktywność zawodowa i obowiązki domowe. Jakże chcielibyśmy by, na co dzień towarzyszyły nam zapachy lasu, szum morza czy wspaniałe widoki. Nie możemy powrócić na łono natury, ale możemy sprawić żeby natura w swej wyszukanej postaci zagościła na stałe w naszych domach. Salon, jadalnia czy kuchnia wypełnione pięknymi meblami z litego drewna to jeden ze sposobów na przeniesienie cząstki przyrody do swojego mieszkania. Solidne, funkcjonalne bryły z drewna sosnowego, wykończone ręcznie, lakierowane specjalnie utwardzanymi lakierami zapewniającymi im trwałość i szlachetny wygląd to cechy mebli z kolekcji Arkadia firmy Mebin. Ich obecność sprawia, iż będąc w pomieszczeniu odnosimy wrażenie spokoju, odprężenia i powagi, jaki daje kontakt z naturą. Ciepły, głęboki kolor ciemnego brązu podkreśla niepowtarzalny charakter każdej bryły. Tapicerowane krzesła, rzeźbione fronty szafek i szuflad, oryginalne wykończenia blatów, niezwykła precyzja wykonania wprawiają w zachwyt, kuszą pięknem i przywodzą na myśl wnętrza nieistniejących już dzisiaj szlacheckich dworków. Niezwykle urokliwy narożny zegar przypominający o upływającym czasie, stylowa witryna, w której połyskuje biała ceramika czy misternie zdobiona komoda to prawdziwy raj dla zmysłów. Arkadia jest powrotem do dziecinnych wspomnień, do miejsc sielskich, spotkań w gronie najbliższych i cudownych krajobrazów za oknem. Te efektowne meble mogą na stałe zagościć w naszej jadalni, salonie a także wypełnić domowe biuro.
Nawiązująca do włoskiego wzornictwa ekskluzywna kolekcja Toskania to niejako przeniesienie do domu klimatu północnej Italii. Lite drewno i masywna konstrukcja brył sprawiają, iż nie możemy oprzeć się wrażeniu bezpośredniego kontaktu z przyrodą. A przecież jesteśmy w pomieszczeniach zamkniętych, niejednokrotnie z dala od natury. Te mocne meble o wybarwieniu antycznego orzecha i niezwykle gładkiej powierzchni będą prezentować się doskonale we wnętrzu stylowo urządzonej jadalni, kuchni, salonu i gabinetu. Zachwycają ręcznie zdobione szuflady, przeszklone fronty witryn i eleganckie wzornictwo zdobiące fronty regałów.
To właśnie potrzeba kontaktu z naturą, moda na życie eko czy wreszcie ogromna tęsknota za obrazami z wakacji bądź lat dziecinnych, spędzanych w jednej z polskich wiosek, gdzie jadało się w ogrodzie na drewnianych ławach w otoczeniu jabłoni czy wiśni sprawiają, iż przy aranżacji wnętrz naszych domów sięgamy po meble z drewna w kolorach naturalnych. Takie meble w połączeniu z rozmaitymi dodatkami jak choćby stylowa ceramika, haftowane obrusy, suszone kwiaty i owoce potrafią zdziałać cuda! Wpłyną korzystnie na nasze zmysły, uspokoją i wyciszą negatywne nastroje. Obie kolekcje sprawią, iż codziennie będziemy namacalnie doświadczać błogiego kontaktu z naturą. Arkadia i Toskania to najlepsze rozwiązania dla miłośników przyrody ceniących dobry styl i elegancję.     

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP