Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Na co zwracać uwagę wybierając meble?

Maj 2012

Na co zwrócić uwagę wybierając meble do salonu, sypialni, czy jadalni? Czego możemy spodziewać się od oferty rynkowej? Czy decydując się na zakup mebli gotowych mamy wpływ na ich wyposażenie w akcesoria odpowiednie dla naszych indywidualnych potrzeb? Na te i podobne pytania warto uzyskać odpowiedzi jeszcze zanim udamy się do salonów meblowych.

Nie jesteśmy rekordzistami jeśli chodzi o częstotliwość wymiany mebli. Kiedyś z konieczności zadowalaliśmy się kultową meblościanką, która dosłownie „upolowana” służyła często dwóm pokoleniom. Dzisiaj, mimo bogatej oferty rynkowej, nie zmieniamy umeblowania co sezon preferując solidne, trwałe meble wykonane z wysokogatunkowych materiałów, meble, które posłużą nam na lata.

Klasyczne, ale w nowoczesnym wydaniu – tego najczęściej oczekuje od mebli współczesny Polak, dodajmy, od mebli w klasie premium, a więc takich, które nie tylko będą estetyczne i wygodne, ale także podkreślą prestiż i status materialny gospodarza. Z pewnością do tej kategorii możemy zaliczyć meble stylowe, takie jak Lazuryt, Opium czy Szmaragd, ponieważ będą one doskonałym antidotum na zunifikowany wygląd przeciętnych mieszkań. To meble dla tych, którzy pragną aby wnętrza ich domów wyróżniały się, były wyrazem indywidualnych pasji, tradycyjnej polskiej gościnności i dobrego gustu. Wybierając garnitur mebli do salonu, jadalni, gabinetu, czy sypialni należy zwrócić uwagę na materiały – najlepiej, aby było to lite drewno lub połączenie naturalnej okleiny z jego elementami; niepowtarzalną linię wzorniczą  - tutaj wiele zależy od zespołu projektowego i funkcjonalność – tę zapewnią nowoczesne rozwiązania.

Funkcjonalne i ergonomiczne meble znajdziemy przede wszystkim w kolekcjach inspirowanych współczesnym designem. Należą do nich meble modułowe takie jak ArtModulo czy Corino. Wybrane bryły o prostych, geometrycznych kształtach zestawione ze sobą według indywidualnego projektu tworzą niepowtarzalną aranżację wnętrza. Ponadto posiadają również ciekawe wnętrze, gdyż na ich wyposażenie składają się między innymi: drzwiczki i szuflady z cichym domknięciem, samoczyszczące prowadnice, system organizacji wieszaków i koszy w garderobie, podnośniki do łóżek, oświetlenie i wiele innych udogodnień.  Dodając do tego gładkie, błyszczące powierzchnie, interesujące zestawienia materiałowe: szkło, tkaninę obiciową, skórę ekologiczną oraz intensywne, nasycone barwy otrzymamy przepis na modnie urządzone mieszkanie w  nowoczesnym stylu. Takie meble potrafią zaskoczyć swoją pomysłowością: może nią być kubistyczna forma stolika z całkowicie chowanymi pod blatem czterema sześciennymi pufami (Corino) odpowiednia do niewielkiego salonu lub designerska i praktyczna komoda z kolekcji ArtModulo, w której każdy bok licuje z frontem, a po naciśnięciu frontu szuflady, dzięki mechanizmowi push up wysuwa się ona w całości, łącznie z bokami.

Wraz z popularyzacją kolejnego, energooszczędnego źródła światła, jakim jest nowoczesne diodowe oświetlenie LED w meblarstwie pojawiły się dodatkowe możliwości jego zastosowania. Meble oświetlone w ten sposób przyciągają uwagę, dzięki ciekawym efektom wizualnym. Diody LED nie nagrzewają się, dlatego bez obaw możemy je montować np. w okapach regałów bibliotecznych, czy w szafkach przeznaczonych do przechowywania przedmiotów czułych na zmiany temperatury. Poza walorami użytkowymi oświetlenie pełni oczywiście ważną rolę dekoracyjną. Możemy nawet powiedzieć, że światło jest także jednym z elementów konstrukcji bryły, tworzy ciekawą koncepcję mebla, niepowtarzalny nastrój, odpowiednią ekspozycję itp. Poszukując niebanalnych aranżacji oświetlenia zwróćmy uwagę na oferty producentów, którzy posiadają na tym polu duże doświadczenie i stosują oryginalne rozwiązania takie jak podświetlanie szczytu górnego i spodu łóżek, oświetlają wnętrza witryn lub serwantek, montują punktowe źródła światła w półkach i regałach. 

W trosce o własne bezpieczeństwo zapytajmy sprzedawców czy meble zostały pokryte przyjaznymi dla środowiska lakierami wodnymi.

Producenci z reguły oferują meble w wersji standard, ale istnieje również możliwość skorzystania z  opcji dodatkowych. Dotyczy to kolorystyki, oświetlenia czy szczególnych funkcji lub akcesoriów. Na życzenie Klienta niektóre kolekcje np. Opium i Szmaragd mogą zostać wybarwione na kolor biały ze złotą patyną, półki, lustra, a nawet drążki uzyskają efektowne podświetlenie, a wyposażenie szaf wzbogaci się o funkcjonalne dodatki.

Wybierając meble na lata nie bójmy się korzystać z oferty rodzimych firm. Nasz kraj zaliczany jest do ścisłej czołówki producentów mebli skrzyniowych na świecie, właśnie dlatego możemy zaufać markom polskim takim jak uznana od lat marka Mebin.

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP