Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Nowoczesna sypialnia według ArtModulo

Marzec 2011

Sypialnia jest miejscem, o które warto szczególnie zadbać, gdyż od doboru odpowiednich mebli i ich ułożenia, oświetlenia i dodatków zależy zdrowy sen oraz właściwa regeneracja sił po dniu pracy. Liczy się również nastrojowy klimat tego pomieszczenia i aranżacja przestrzeni według indywidualnego gustu. Sypialnia romantyczna, w stylu kolonialnym, czy z nutą orientalną, postmodernistyczna lub nowoczesna? Z garderobą, kinem domowym, a może z wanną? Rodzinna, dla dwojga, dla singla –wybór naprawdę szeroki i uzależniony już tylko od naszych potrzeb i fantazji, bowiem oferta rynkowa jest niezwykle zróżnicowana.
Najlepiej, gdy pomieszczenie będzie spełniało optymalne warunki dla dobrego wypoczynku i relaksu. Jeśli mamy taką możliwość zadbajmy o to, aby pokój przeznaczony do spania rozplanować od strony północnej. Wtedy rozproszone światło docierające przez okno da nam przyjemne odczucie rześkości. Zagospodarujmy przestrzeń, tak aby nie było w nim zbędnych mebli i natłoku dekoracji, ponieważ zmysły potrzebują wyciszenia przed snem. Kolorystyka i oświetlenie powinny koić, uspokajać mieszkańców – tutaj niewskazane są mocne, żywe barwy, chyba że w postaci akcentów ocieplających pomieszczenie.
Urządzając sypialnię warto zwrócić uwagę na jej szkielet, czyli wygodne, ergonomiczne i funkcjonalne meble. Jeśli preferujemy nowoczesną elegancję, ciekawą propozycją będzie ArtModulo , firmy Mebin, nagrodzona Złotym Medalem na targach Meble Polska 2011 w Poznaniu. ArtModulo to niezwykła kolekcja mebli systemowych łącząca w sobie klasykę, funkcjonalność oraz nowoczesny design, wykończona w ciepłym kolorze czereśni odważnie połączonym z czarnym szkłem. Znajdziemy tu szereg praktycznych udogodnień takich jak: elektryczny system wspomagania wysuwu szuflad i szafki otwierane na czujnik ruchu – zastosowane w meblach kuchennych, czy bezszelestnie zasuwane ekrany oddzielające strefę kuchni od salonu, samoczyszczące prowadnice i zawiasy ze zintegrowanym systemem domykania. Różnorodność brył pozwala na nieomal dowolną aranżację modnego i funkcjonalnego wnętrza: pokoju dziennego, jadalni, kuchni i sypialni.
Nowością tej kolekcji są meble do sypialni, po raz pierwszy prezentowane właśnie na targach poznańskich – łóżko, szafki nocne, szafa i toaletka z taboretem. W sypialni, w odróżnieniu od pozostałych pomieszczeń, elementy mebli zostały pokryte czarną, efektowną tkaniną. Miękka faktura materiału o wzorze florystycznym ciekawie koresponduje z ciepłym czereśniowym wybarwieniem frontów mebli. Rozwiązanie sprawia, że pomieszczenie prezentuje się elegancko i przytulnie. Taki charakter nadają meblom również zaokrąglone powierzchnie frontów, czy wyprofilowany szczyt łóżka i rama lustra toaletki. Wygodne dwuosobowe łóżko z pojemną skrzynią na pościel lub bez, posiada aż trzy rodzaje dekoracji szczytu górnego – w kolorze czereśni oraz dwie propozycje z udziałem wspomnianej, czarnej tkaniny obiciowej. Towarzyszą mu dopasowane i zgrabne szafki nocne oraz nieodzowny atrybut kobiecej sypialni – toaletka. Jak przystało na prawdziwą przedstawicielkę gatunku – obowiązkowo z dużym lustrem, nadstawką i trzema szufladami, które na pewno pomieszczą wszystkie precjoza podkreślające kobiecą elegancję. Niekiedy łączymy sypialnię z garderobą. Wtedy warto zadbać o praktyczną, pojemną szafę. W kolekcji ArtModulo doskonale spełnia tę funkcję trójdzielna szafa z lustrem, która również występuje w dwóch wersjach – z frontami pokrytymi tkaniną lub bez.
Wnętrze sypialni ArtModulo nie wymaga dodatkowych dekoracji. Wystarczy monochromatyczna barwa ścian, pościel w kolorze ecru i dyskretne oświetlenie. Tak zaaranżowane pomieszczenie stworzy niepowtarzalną przestrzeń idealną dla psychicznego komfortu, zdrowego wypoczynku i estetycznych doznań.  

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP