Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Skrzynia – przydatny mebel nie tylko w sypialni

październik 2012

Skrzynia to rodzaj wolnostojącego mebla w kształcie prostopadłościanu, najczęściej zamykanego od góry płaskim lub wypukłym wiekiem. Niegdyś pięknie dekorowana przybywała razem z panną młodą i jej wianem do nowego domu, dzisiaj ustawiona w sypialni, z reguły pełni funkcję dodatkowego pojemnika na bieliznę, odzież lub pościel. Warto przyjrzeć się temu meblowi nie tylko ze względu na jego przeznaczenie, ale również pod kątem możliwości urozmaicenia aranżowanej przestrzeni.

Ozdobną skrzynię z kolekcji Szmaragd o wymiarach 110 dł./66 gł./57 wys. wykonano z naturalnej okleiny drewnianej z udziałem litego drewna. Elegancki mebel o fantazyjnie giętej linii inspirowanej włoskim wzornictwem z epoki, posadowiony jest na rzeźbionych nogach. Jego wieko pokrywa miękka tapicerka w kolorze czerwonym. Skrzynia w wybarwieniu czereśni lub bieli ze złotą patyną doskonale zaprezentuje się w stylowej sypialni służąc domownikom nie tylko, jako pojemnik, ale również, jako gustowne siedzisko.

Ciekawym przykładem tego rodzaju mebla, ale utrzymanego w nowoczesnej stylistyce jest otwierana od góry skrzynia ArtModulo o wymiarach 110 dł./50 gł./46 wys. Bryła niemal w całości pokryta jest efektowną, czarną tkaniną obiciową, która idealnie koresponduje z czereśniowym wybarwieniem pozostałych elementów kolekcji. Może pełnić funkcję niskiego siedziska lub podręcznego stolika nie tylko do sypialni.

Skrzynia z kolekcji Corino o wymiarach 110 dł./50 gł./46 wys. wykonana z naturalnej okleiny i litego drewna dębowego przyciąga uwagę geometrycznym, prostym wzornictwem i nietypowym rozwiązaniem, jakim jest szuflada. Dzięki mechanizmowi push-open lekkie naciśnięcie frontu udostępnia jej przestronne wnętrze. Czarna, włoska tkanina w połączeniu z jasnym wybarwieniem mebla stanowią dodatkowy element dekoracyjny tej nowoczesnej skrzyni.

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP