Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Światło lampy

Październik 2011

Światło. Jest z nami od zawsze. Światło słoneczne, księżycowe, płynące z ognisk, świec czy wreszcie ze współczesnych lamp. To symbol wieczności, ducha, życia, świętości, czystości i wiedzy. Pojawia się we wszystkich księgach religijnych, opowieściach mitycznych i ludowych obrzędach.
Dziś możemy „mieć” światło niemal na zawołanie. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk. Większość z nas nie wyobraża sobie bez niego świata. W domach, naszych prywatnych mikrokosmosach, w każdym pomieszczeniu zapalamy lampy, lampki a niektórzy, aby ukradkiem przeczytać nocą ulubioną lekturę, używają podręcznych latarek. Właśnie zapalona lampa symbolizuje światło. W starożytności używano lampek oliwnych. Jedne miały kształt muszli z otworem na knot a inne sosjerki z rączką. Te niezbędne urządzenia płonęły w dawnych czasach przede wszystkim w świątyniach. Miały chronić przed złem pod różnymi postaciami, zmarłych zaś prowadziły do ich przyszłego świata. Zapalona lampa zapewniała spokój i zdrowie domownikom, niejednokrotnie była też ofiarą wotywną.
Ten niezwykły, o bogatej symbolice przedmiot, dla współczesnych stał się jedynie urządzeniem codziennego użytku, niezbędnym i niesłychanie praktycznym. Może warto czasem przyjrzeć się naszym domowym lampom i pomyśleć o świetle, którym nas obdarzają, o jego symbolice i związanych z nim interesujących opowieściach.
Przy urządzaniu mieszkania zwracamy uwagę przede wszystkim na wygląd lampy. Jej kształt i kolor muszą pasować do wnętrz naszego domu. Poszukujemy zatem nie tylko rozwiązań praktycznych, ale i designerskich. Możemy wybrać lampy o tradycyjnej formie, które będą doskonale harmonizowały z klasycznym wystrojem pomieszczeń. Ale nowoczesny salon czy hol to świetne miejsce dla niebanalnych i oryginalnych kształtów. W takich wnętrzach pozwalamy sobie na odważne aranżacje, tutaj ozdobne dodatki zachwycają niepowtarzalnym designem. To właśnie z myślą o nich powstały nietuzinkowe lampy z kolekcji ArtModulo firmy Mebin. Obie stojące, o geometrycznych kształtach, różnią się między sobą wielkością. Ciekawa linia oraz połączenie ciepłego koloru czereśni z czarnym szkłem sprawiają, iż urządzenia odbiegają znacznie od wyglądu lamp, do jakiego przywykliśmy. Dzięki gładkim, lakierowanym powierzchniom, a także niesłychanie lekkiej konstrukcji przedmioty te wyglądają niezwykle estetycznie i elegancko. Takie nowoczesne lampy są prawdziwą ozdobą każdego współczesnego salonu o niebanalnej aranżacji. Najlepiej zaprezentują się w otoczeniu mebli z tej samej kolekcji.
Lampy ArtModulo to rozwiązanie na miarę XXI wieku, interesujące wzorniczo a zarazem praktyczne! Urządzenia te, choć tak bardzo różnią się wyglądem od swoich poprzedniczek; lampek oliwnych czy świec są przecież nadal tym samym, obdarzają nas bezcennym światłem, sprawiając, iż pomieszczenia, w których przebywamy stają się ciepłe i przytulne.  

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP