Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Sypialnia Flamenco – Produktem Roku 2014!

Sypialnia Flamenco – Produktem Roku 2014!

W 12. edycji konkursu „Meble Plus – Produkt Roku 2014” organizowanego przez redakcję miesięcznika Meble Plus, tytuł  „Produkt Roku 2014” w kategorii sypialnia otrzymała sypialnia Flamenco firmy Mebin.

Sypialnia Flamenco występuje w dwóch wersjach kolorystycznych bianco i notte. W sypialni notte dominuje głęboka czerń frontów lakierowanych na wysoki połysk i szkła, która ciekawie współgra z palisandrową aplikacją i akcentami czerwieni. Sypialnia bianco urzeka ciepłym odcieniem kremu, podkreślonym wstawkami wykończonymi naturalną okleiną dębową. W kolekcji znajdziemy piękną toaletkę z ogromnym prostokątnym lustrem oraz wygodne dwuosobowe łóżko z dyskretnym oświetleniem umieszczonym w zagłówku. Łóżko wyposażono w stelaż ze sprężystymi listwami, aby zapewnić komfort wypoczynku. W opcji dodatkowej posiada ono schowek na pościel z podnośnikiem materaca. Mebel przyciąga uwagę szerokimi listwami: w zagłówku i szczycie dolnym. Struktura palisandrowej (w wersji notte) i dębowej (w wersji bianco) okleiny z wyraźnym usłojeniem jest niezwykle dekoracyjna, dodatkowo uroku dodaje jej nieregularna linia, która sprawia, że listwa przypomina surową deskę wyciętą z drzewa. Motyw tej dekoracji pojawia się także w pozostałych meblach – zdobi fronty szuflad szaf i komód, jest elementem toaletki i stołka oraz wielu innych brył tej różnorodnej kolekcji. W sypialni Flamenco znajdują się również niewielkie szafki nocne (w wersji: prawej i lewej),  z szufladami otwieranymi na dotyk i podręcznymi półeczkami, które ustawia się po obu stronach łóżka.

Produkt Roku to prestiżowy konkurs na najlepsze produkty w branży meblarskiej. Skierowany jest do producentów i wyłącznych importerów mebli, półfabrykatów i akcesoriów meblowych, a także polskich przedstawicieli zagranicznych producentów. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych dostępnych w Polsce mebli, półfabrykatów i akcesoriów meblowych. W jury zasiadają uznani projektanci, architekci, designerzy, przedstawiciele wiodących salonów meblowych, a także organizacji i stowarzyszeń branżowych.  Przy ocenie i typowaniu poszczególnych produktów  uwzględniane są następujące kryteria: znaczące walory wzornicze, użytkowe i estetyczne, wysoka jakość wykonania, dobra relacja ceny do jakości, zgodność z obowiązującymi normami i zasadami konsumenckimi, nowatorstwo rozwiązań. W obecnej edycji 36-osobowa Kapituła Konkursowa oceniła ponad 80 produktów i wybrała laureatów w 16 kategoriach.

Wręczenie statuetek i wyróżnień w konkursie „Meble Plus - Produkt 2014” odbyło się 29 stycznia 2014, podczas Forum Branży Meblowej, w Hotelu Sheraton w Warszawie.

To nie pierwszy Produkt Roku na koncie producenta, przypomnijmy, w 2013 roku nagrodę zdobyła sypialnia Corino, w 2012 wyróżniono: sypialnię, łóżko i jadalnię ArtModulo, a w 2011 kolekcję ArtModulo i kuchnię Moon. Dlatego kolejny sukces firmy odniesiony w tym prestiżowym konkursie branżowym wskazuje nie tylko na wysoką jakość mebli produkowanych przez Mebin, ale również na ich atrakcyjny design i funkcjonalność.

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP