Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Wokół stołu wielkanocnego

Wokół stołu wielkanocnego

Okres Wielkanocy jest czasem, w którym najgłębiej odczuwamy świadomość związku z naturą, z religią i kulturą, kształtującego  nasz stosunek do rzeczywistości. Wnętrze, w którym świętujemy powinno być niekrępującym, ale inspirującym tłem dla naszych przeżyć – czy to egzystencjalnych, czy też duchowych. Uroczyste śniadanie jest integralnym elementem świętowania. To właśnie wspólny posiłek przy stole stanowi wyjątkową przestrzeń budującą i wyrażającą bliskość biesiadników. Symbolizuje też dzielenie się tym, co mamy najlepsze. Dlatego też warto starannie dobrać ten wyjątkowy element wyposażenia organizujący przestrzeń naszego domu, wokół którego, szczególnie w świąteczne dni, koncentruje się nasze życie.

Bez względu na to czy wolimy bogactwo detali, czy prostotę na wielkanocnym stole, meble z firmy Mebin będą odpowiadać naszym zróżnicowanym potrzebom. Możliwość powiększenia powierzchni blatu i zapewnienie wygody dla większej niż na co dzień liczby użytkowników będą nieocenionym walorem, jeśli chcemy na wielkanocne świętowanie zaprosić liczne grono osób. Taką funkcjonalność zapewnią stoły z linii Corino, Rossano czy Elisse. Oryginalnym rozwiązaniem jest obrotowy blat, występujący w serii Szmaragd i Lazuryt, na którym można na przykład wyeksponować kompozycję pisanek i ozdób wielkanocnych. Różnorodność form wzorniczych, począwszy od minimalizmu i akcentowania naturalnego rysunku słojów na stołach Corino i Rossano poprzez klasykę i elegancję stołów Afrodyta, Lazuryt i Szmaragd do udanego pomysłu na nowatorskie łączenie materiałów i kontrastujących kolorów różnych elementów stołu, stwarza wymagającemu klientowi możliwość wyboru. Stoły z litego drewna w kolekcjach Toskania i Arkadia będą odpowiadać zwolennikom solidności i prostoty. Czarna tafla szkła w połączeniu czereśniowym kolorem nóg w stole ArtModulo czy jasne wybarwienie blatu i nóg połączone z czernią w Elisse, dodatkowo wzbogacone elementami biżuteryjnych metalowych ozdób w designerskim stole Bonita, są propozycją dla lubiących oryginalność. Niecodziennie będzie wyglądać świąteczny stół z nowoczesnej serii Flamenco, łączący tradycję ze współczesnymi trendami wnętrzarskimi. W czasie świąt można zamanifestować własny styl w doborze potraw, które pojawią się obok tradycyjnych pisanek i mazurków, harmonizując je ze świątecznym wystrojem mieszkania. Jadalnie, w skład których wchodzą te propozycje stołów stworzą kompletną aranżację reprezentacyjnych wnętrz.

Bogata oferta wzornicza pozwala na zaspokojenie różnorodnych gustów i mód orazumożliwi zaaranżowanie odpowiedniej przestrzeni dla uniwersalnych świątecznych treści i nastrojów, niezależnie czy będzie to egzystencjalna radość z wiosennego przebudzenia przyrody i odnowienia sił witalnych, czy pełne szacunku dla tradycji celebrowanie kulturowych rytuałów. Ważne, aby wyrażały nasz indywidualizm i budowały tę niezwykłą, świąteczną atmosferę, która jest nam niezmiennie potrzebna dla zachowania wewnętrznej harmonii.

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP